Wydarzenia, imprezy, informacje prasowe

Wiesz o czymś, o czym my jeszcze nie wiemy? Poinformuj nas!

27.10.13 Wypadek 26-latka w rejonie Przehyby. Śmigłowiec LPR w akcji (Sądeczanin)
Wypadek kierowcy quada w rejonie Przehyby. Pomocy potrzebował kierowca quada poruszający się drogą stokową w kierunku Przysietnicy – mówi Maciej Więcek, rzecznik prasowy Grupy Krynickiej GOPR. – Kiedy „goprowcy” wraz z zespołem pogotowia ratunkowego i policją dotarli na miejsce wypadku okazało się, że poszkodowany 26-letni mieszkaniec Sądecczyzny ma liczne urazy głowy, klatki piersiowej, rąk oraz ogólne potłuczenia.
25.07.13 Quady zniszczyły rezerwat przyrody w Beskidzie Żywieckim (Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska)
15.06.13 Natarł motocyklem na policjanta. Grozi mu więzienie (gazeta.pl/bielsko-biala)
Policjant zauważył jadących ścieżką czterech motocyklistów, którzy złamali zakaz wjazdu do lasu. Gdy zbliżyli się, policjant wydał pierwszemu z nich polecenie, by wyłączył silnik i przygotował dokumenty do kontroli. Motocyklista nie zastosował się do tego polecenia, zamiast tego ruszył w kierunku stojącego przed nim policjanta. Ten w ostatniej chwili zdążył odskoczyć na bok, złapał za kierownicę motocykla i zatrzymał kierowcę. W tym czasie pozostali motocykliści odjechali z miejsca zdarzenia.
13.02.13 Tragiczny finał przejażdżki quadem (nasygnale.pl)
Młody mężczyzna zginął w wypadku, do którego doszło pod Jarocinem (woj. wielkopolskie). 23-latek rozbił się, jadać quadem.
23.11.12 Ruszył proces. Kierowca quada nie przyznaje się do winy (olsztyn.gazeta.pl)
<p>Przed Sądem Rejonowym w Giżycku rozpoczął się w piątek proces Piotra S. - kierowcy quada - oskarżonego o spowodowanie wypadku, w kt&oacute;rym zginęła 29-letnia turystka. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.</p>
23.10.12 Bez kasku i świateł, czyli jak policja ścigała motocrossowca (Gazeta Wyborcza - Kraków)
11.06.11 Piraci na quadach. Jest pierwszy wyrok (gazeta.pl)
Na dwa lata więzienia z zawieszeniem na cztery oraz 5 tys. zł grzywny skazał giżycki sąd Marka B., bo nie udzielił pomocy i oddalił się z miejsca wypadku, w którym zginęła potrącona przez quad młoda kobieta.
01.10.12 Kierowcy motorów crossowych i quadów niszczą lasy (radom.gazeta.pl)
- Problem jest olbrzymi - przyznaje Tomasz Kuc, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. - Tych ludzi bardzo trudno złapać, ich motocykle czy quady nie mają rejestracji albo mają zakryte. Sami kierowcy jeżdżą w kominiarkach i kaskach, więc nawet po twarzy nie da się ich rozpoznać - opowiada.
07.10.12 3-latek potrącony przez quada w ciężkim stanie w szpitalu (wiadomosci.gazeta.pl)
Do wypadku doszło w niedzielę w Gogołowej - niewielkiej wsi w powiecie wodzisławskim. Jak ustaliła policja, kierujący quadem na drodze dojazdowej do posesji potrącił chłopca jadącego na rowerku prawą krawędzią jezdni.
16.09.12 Wściekły kierowca quada staranował turystę w Beskidach (bielskobiala.gazeta.pl)
[...]Turyści zaczęli protestować, a jeden z nich filmował górskich rajdowców aparatem. Wtedy kierowca quada oderwał się od grupy, staranował go swoją maszyną i uciekł. Turyście udało się nieco odskoczyć, ale i tak ma pękniętą kość w nodze. Sprawcy poszukują policjanci z komisariatu w Gilowicach.[...]
28.09.12 Motocyklami i quadami rozjeżdżają górskie szlaki (gazeta.pl)
Jazdy na jednym kole po górskich szlakach, motocykle pędzące turystycznymi trasami w Beskidzie Sądeckim - to można zobaczyć w nagraniu umieszczonym w internecie. Policja zamierza się tym zająć.
20.09.12 Szaleńcy na ulicach Katowic. Policja tropi ich w sieci i realu (katowice.gazeta.pl)
Jeździli pod prąd, po chodnikach, a na przejścia dla pieszych wjeżdżali, gdy byli tam ludzie. Grupa motocyklistów i kierowców quadów urządziła sobie nielegalne wyścigi w centrum Katowic. Film z ich szaleństw robi furorę w internecie. - Bohaterowie stracą prawa jazdy - zapowiada policja.
05.09.12 Turystka zginęła pod kołami quada - przed sądem w Giżycku ruszył proces (wp.pl/PAP)
Przed sądem w Giżycku rozpoczął się proces kierowców quadów oskarżonych ws. śmiertelnego wypadku. Piotr S. obwiniony o potrącenie turystki nie przyznał się do winy. Marek B., który nie udzielił ofierze pomocy, poddał się karze dwóch lat więzienia w zawieszeniu.
23.05.12 Obławy na chuliganów rozjeżdżających lasy (dziennikpolski24.pl)
Służba leśna przygotowuje się do walki z chuliganami, którzy ignorując zakazy, wjeżdżają do lasu na quadach i crossach. O tym, jak potrafią być groźni i zdeterminowani, wie doskonale Dariusz Grzeszek, komendant straży leśnej w Nadleśnictwie Nawojowa. W poprzednim sezonie dwukrotnie potrącił go quad, którego próbował zatrzymać. Wyszedł z opresji bez szwanku, ale nauczył się ostrożności w walce z takimi piratami.
08.07.12 Gorce: Tragedia na szlaku. Zginął motocyklista (tp24.pl)
Pomiędzy Maciejową i Starymi Wierchami zginął motocyklista. Tragedia zdarzyła się w niedzielę przed ósmą rano. 33-latek z Naprawy jechał trudnym, górskim kamienistym szlakiem w towarzystwie trzech innych zmotoryzowanych kolegów.
16.05.12 Jeździli quadem po rezerwacie. I grozili pieszemu (olsztyn.gazeta.pl)
<p>[...]W niedzielę wieczorem mieszkaniec Rusi zauważył kilka motor&oacute;w i dwa quady jadące od strony lasu. - Udało mi się zatrzymać kierowc&oacute;w i zwr&oacute;ciłem im uwagę, że nie mają prawa jeździć po rezerwacie - opowiada. - Zaczęli mnie wyzywać i odgrażali, że mnie namierzą. Spisałem numery rejestracyjne jednego z pojazd&oacute;w i zadzwoniłem na policję oraz do leśniczego. Okazało się, że on też widział quady o tych samych rejestracjach. Jeździły po lesie, ale kierowcy mu uciekli.[...]</p>
22.06.12 Pirat na quadzie (wyborcza.pl/)
Do ośmiu lat więzienia grozi Piotrowi S., który przed rokiem na szutrowej drodze pod Giżyckiem rozjechał quadem Agatę Ch. Jest nowy sezon, quadów przybywa, quadowcy znów szaleją.
02.06.12 Po alkoholu i z zakazem wiózł dzieci quadem. Spowodował wypadek, są ranni (gazeta.pl)
Policjanci z Kłobucka wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę po godz. 21. Na terenie kłobuckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji czterdziestopięciolatek zabrał dwójkę dzieci (6 i 12 lat) na przejażdżką quadem. Czterokołowiec przewrócił się i cała trójka została ranna. Trafili do szpitala.
27.05.12 Uważaj, bo na Straconce ktoś może cię rozjechać (bielskobiala.gazeta.pl)
Kilka dni temu 24-latek jadący crossowym motocyklem uderzył w 46-letniego mężczyznę, który spacerował po bulwarach. - Sprawca potrącił pieszego w okolicy skrzyżowania ul. Górskiej i Zarzecznej i odjechał z miejsca zdarzenia. Świadkowie udzielili rannemu pomocy i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowanego do szpitala - mówi Elwira Jurasz, rzeczniczka bielskiej policji. Funkcjonariusze szybko złapali motocyklistę, który nie miał prawa jazdy, a jego motocykl nie był zarejestrowany i ubezpieczony. Teraz grożą mu trzy lata więzienia.
26.05.12 Quadami jeżdżą po grobie żołnierzy (nowiny24.pl)
Motocrosowcy rozjeżdżają piaszczystą skarpę, na której znajduje się mogiła poległych w I wojnie światowej. Jeśli wójt nie zabroni się rajdów, pamiątkowy nagrobek zostanie zniszczony.
Pies w Lesie Toposfera Beskid Mały