Regulamin

email Facebook TwitThis Wykop LinkedIn Digg MySpace

Definicje

 1. Administrator serwisu StopQuadom.pl - Wydawnictwo StopQuadom.pl
 2. Incydent - Zdarzenie polegające na spotkaniu pojazdów silnikowych, w szczególności typu "quad", "motocross", "enduro", samochodów terenowych lub śladów ich przebywania w terenie, gdzie jest to nielegalne; także spotkanie takich pojazdów bez tablic rejestracyjnych na drogach publicznych. W szczególnych przypadkach za incydent może być uważane spotkanie takich pojazdów w miejscu, gdzie ich przebywanie jest legalne, jednak okoliczności świadczą o tym, że dane pojazdy i ich kierowcy udają się w tereny, gdzie ich przebywanie jest nielegalne.
 3. Konto - zestaw danych składających się w szczególności z unikalnej nazwy użytkownika (login) oraz hasła, które służą do autentyfikacji użytkownika w portalu StopQuadom.pl.
 4. System komentarzy - część portalu StopQuadom.pl umożliwiająca internautom komentowanie (dodawanie swoich opinii) na temat niektórych treści zamieszczonych w portalu.

Postanowienia ogólne

 1. Serwis StopQuadom.pl umożliwia zarejestrowanym Użytkownikom notowanie incydentów związanych z poruszaniem się pojazdów silnikowych typu quad i motocross  po terenach, na których jest to zabronione oraz incydentów związanych z poruszaniem się takich pojazdów po drogach publicznych w sposób stanowiący zagrożenie dla bezpieczeństwa i spokoju innych ludzi.
 2. Nazwa Użytkownika używana przy rejestracji nie może być obraźliwa, wulgarna. W razie wątpliwości decydujące zdanie ma Administrator serwisu.
 3. Zabrania się rejestrowania w serwisie więcej niż jednego konta związanego z jedną osobą lub instytucją.
 4. Incydenty opisujące pozytywne aspekty poruszania się pojazdów wymienionych w pkt. 1 (w sensie idei serwisu stopquadom.pl) oraz nie związane z ruchem off-road nie będą akceptowane w dziale "Incydenty". Jeżeli jeździsz na quadzie/motocrossie i uważasz, że robisz to z pożytkiem i poszanowaniem prawa załóż własny serwis informujący o takich zdarzeniach - z chęcią zamieścimy do niego link wraz z krótką informacją. Prosimy w takim wypadku o kontakt.
 5. Dodane incydenty oczekują na zaakceptowanie przez moderatora, którego decyzja jest ostateczna. Informacja o statusie incydentów zgłoszonych przez użytkownika dostępna jest w jego profilu.
 6. Treść i tytuł incydentu powinny zawierać jak najwięcej szczegółów, dopuszcza się stosowanie sformułowań typu "prawdopodobnie" itp. jednak należy ich unikać. Dobrze, gdy tytuł incydentu zawiera przybliżone określenie jego miejsca. Należy zwracać uwagę na ortografię, bez potrzeby nie stosować dużych liter, kilku wykrzykników i innych znaków interpunkcyjnych pod rząd, bezwzględnie zakazane jest używanie wulgaryzmów.
 7. Nie wolno zamieszczać treści obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby, i innych, które mogą być sprzeczne z prawem, należy unikać używania kolokwializmów.
 8. Treści zamieszczane są przez Użytkowników na własną odpowiedzialność Użytkownika. StopQuadom.pl nie odpowiada w żaden sposób za treści umieszczane przez Użytkowników ani za ewentualne wykorzystanie tych treści przez inne osoby.
 9. Każdy incydent posiada w portalu StopQuadom.pl unikatowy numer, który nie świadczy o liczbie aktualnie zgromadzonych incydentów.
 10. Serwis StopQuadom.PL nie sprzeciwia się publikowaniu w innych mediach materiałów lub ich fragmentów publikowanych w serwisie pod następującymi warunkami:
  1. materiały, do których prawa należą do osób trzecich (użytkowników StopQuadom.PL) mogą być powielane jedynie za zgodą właścicieli praw autorskich
  2. redakcja StopQuadom.PL powinna być powiadomiona każdorazowo o fakcie powielenia treści zawartych w portalu
  3. każde powielane treści powinny być opatrzone stosownym podpisem identyfikującym ich źródło pochodzenia jako portal StopQuadom.PL, w przypadku powielania w sieci Internet wymagane jest zamieszczenie linka do powielanej treści.
 11. Administrator serwisu nie ma obowiązku usuwania lub modyfikacji jakichkolwiek treści zamieszczonych przez użytkownika.
 12. Portal StopQuadom.pl udostępnia system komentarzy do niektórych zamieszczonych w nim treści. Ostateczną decyzją administratora jest decyzja o publikacji lub usunięciu danego komentarza. W szczególności nie będą publikowane lub będą usuwane komentarze:
  1. nawołujące do nienawiści bądź siłowych rozwiązań jakichkolwiek problemów
  2. nie związane z meritum serwisu StopQuadom.pl, w szczególności odwracające uwagę od problemu nielegalnego ruchu off-road w stronę innych problemów współczesnego świata
  3. zawierające wszelkie roszczeniowe postawy, charakteryzujące się sformułowaniami typu "dajcie nam", "zróbcie nam"
  4. zawierające informacje w formie sugerującej oficjalne pochodzenie tych informacji, ale nie poparte stosownymi źródłami.
 13. Portal StopQuadom.pl udostępnia zarejestrowanym użytkownikom możliwość publikacji swoich galerii, zdjęć oraz ich opisów i tytułów w dziale Galeria znajdującym się pod adresem stopquadom.pl/galeria/. Administrator nie narzuca tematyki zdjęć związanej ściśle z tematyką portalu, jednak zastrzega sobie prawo do usuwania zdjęć o złej jakości technicznej, naruszających dobra innych osób, oraz dobry smak. Zakazana jest publikacja materiałów naruszających prawo, w szczególności pornograficznych. Użytkownik dodając zdjęcia do działu galeria zgadza się na ich publikację na łamach StopQuadom.pl.
 14. Zgodnie z art. 14 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną Administrator nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane przez Użytkownika.
 15. Portal StopQuadom.pl udostępnia forum dyskusyjne.
  1. Aby zamieszczać treści na forum należy posiadać konto użytkownika w portalu StopQuadom.pl.
  2. Administrator i moderatorzy mają prawo do usuwania bez ostrzeżenia wszelkich treści stanowiących naruszenie prawa bądź regulaminu serwisu.
  3. Posty wyrażają poglądy i opinie użytkowników, które nie nie są tożsame z poglądami Administratora bądź moderatorów, chyba, że są to posty autorstwa Administratora bądź moderatorów.
  4. Użytkownik zgadza się nie publikować treści niezgodnych z prawem, obscenicznych, obraźliwych, nawołujących do przemocy i nienawiści.
  5. Użytkownik nie może publikować postów promujących inne podmioty bez wyraźniej zgody redakcji.
 16. Użytkownik zamieszczając wszelkie materiały w serwisie oświadcza, że bierze na siebie pełną odpowiedzialność wynikłą z ewentualnego naruszenia praw autorskich wynikłego z publikacji tychże materiałów.
 17. Zabronione jest publikowanie jakichkolwiek materiałów promujących w jakikolwiek sposób inne podmioty.
 18. W razie nieakceptowania tego regulaminu prosimy o zaprzestanie korzystania z serwisu.
 19. Użytkownik oświadcza, że akceptuje powyższe warunki korzystania z serwisu.

Administrator serwisu StopQuadom.pl
ostatnie zmiany: 27.09.2011

email Facebook TwitThis Wykop LinkedIn Digg MySpace
Pies w Lesie Toposfera Beskid Mały